Smrčková - soubor

Hudební obor - cembalo

Nový přírůstek do rodiny klávesových nástrojů

handel_smallZačátkem školního roku jsme do rodiny klávesových nástrojů přivítali nového člena - spinet. Není to sice už žádný mladík, hlas má ale stále velmi zachovalý. Najdete jej ve třídě číslo 13 ve druhém patře, kde stojí po boku svých dvou historicky mladších, i když mohutnějších, bratrů - klavírů. Možná už tušíte o koho se jedná. Často jej slyšíte ve filmové hudbě podbarvující historické filmy období 17. - 18. století odehrávající se na přenádherných zámcích, nebo jeho zvuk doprovází tanečky princezen téměř v každé pohádce.

Číst dál: Nový přírůstek do rodiny klávesových nástrojů