Rozmarýnek - prezence

Pěvecký sbor Slavíčci

IMG 8081V roce 2012 byl sbormistrem Olimpiu Cretanem založen přípravný pěvecký sbor Slavíčci. Členové souboru se rekrutují z nejmladších žáků ZUŠ, kteří zde studují sólový nebo sborový zpěv. Repertoár sboru je uzpůsoben věku dětí, tvoří jej proto především dětské a lidové písně. Mladí zpěváci se představili v několika městech České republiky, především však vystupují v Mariánských Lázních na akcích ZUŠ. Od září 2018 Slavíčky vede Mgr. Lenka Čechová, korepetitorem sboru je Tomáš Vašinka.

On-line koncert Slavíčků

Přípravný pěvecký sbor Slavíčci neměl v letošním školním roce žádnou možnost potěšit diváky svým vystoupením. slavicci21Během distanční výuky, individuálních konzultací a v rámci výuky po skupinkách se podařilo sestavit pásmo písniček. A protože se v červnu vždy nějaký ten Slavíček loučí, protože postupuje ve svém hudebním vývoji dál, rozhodli jsme se natočit rodičům malý hudební pozdrav. Akce to byla velmi odvážná, protože všichni dohromady jsme se viděli až na generální zkoušce. Pro část dětí bylo úplně neznámé prostředí hudebního sálu stejně jako nutnost chvíli postát v klidu na místě nebo přizpůsobit svůj zpěv ostatním. Ale podařilo se! Za klavírní spolupráce nesmírně trpělivého korepetitora T. Vašinky vzniklo 16. 6. během vyučovací hodiny video, které jsme pro radost poslali rodičům.

(foto L.Čechová)

Adventní akce v ZUŠ F. Chopina

Prosinec bývá tradičně zcela zaplněn adventními a vánočními akcemi žáků ZUŠ F. Chopina. Některé probíhají přímo v hudebním sále školy. V posledním týdnu to byly hned dvě velmi zajímavé akce: ve středu 11.IMG 9478 prosince navštívili hudební sál posluchači z úšovického Domova pro seniory. Pěvecký sbor Slavíčci (sbormistr L. Čechová) a folklórní soubor Rozmarýnek (vedoucí S. Országh a L. Gaierová) pro seniory připravili vánoční koncert. Jedná se o zavedenou každoroční akci, kterou pomyslně vrcholí celoroční a pravidelná spolupráce ZUŠ a Domova pro seniory. Tentokrát se kromě vystupujících a posluchačů zúčastnili i starosta města pan Ing. Martin Kalina a ředitelka Domova pro seniory paní Bc. Jana Roubalová. Další zajímavou akcí byl jazzově laděný vánoční koncert žáků a souborů ze třídy saxofonisty a učitele Tomáše Sticha, který se konal v pátek 13. 12. Koncert byl pestrý, skvěle navštívený a poprvé se kromě souboru NBS, složeného převážně ze saxofonů, představil také zcela nový soubor. Nese název EJO – elementární jazzový orchestr. Všechny aranže, které na koncertě zazněly, jsou z dílny Tomáše Sticha. Tomáš Stich koncert řídil, moderoval a sólisty také doprovázel na klavír. -fotogalerie- z koncertu pro seniory a z jazzového vánočního koncertu.

Vánoční koncert v ZUŠ věnovaný seniorům

19. prosince v 15 hodin se hudební sál ZUŠ Fryderyka Chopina zaplnil návštěvníky z Domova pro seniory v Mariánských Lázních. Celoroční pravidelná spolupráce je kromě celé řady vystoupení v Domově pro IMG 7356seniory spojená s již tradiční návštěvou seniorů v ZUŠ spojenou s vánočním koncertem. Letos bylo na programu koncertu vystoupení pěveckého sboru Slavíčci (ved. Lenka Čechová), Klarinetového souboru (ved. Petr Čech) a folklórního souboru Rozmarýnek (ved. Slavomír Országh a Lenka Gaierová). Setkání s vděčným publikem je vždy příjemné, tentokrát bylo ještě umocněné vánoční atmosférou i blízkým vztahem účinkujících a posluchačů. -fotogalerie-