Canzona

Pěvecký sbor Slavíčci

IMG 8081V roce 2012 byl sbormistrem Olimpiu Cretanem založen přípravný pěvecký sbor Slavíčci. Členové souboru se rekrutují z nejmladších žáků ZUŠ, kteří zde studují sólový nebo sborový zpěv. Repertoár sboru je uzpůsoben věku dětí, tvoří jej proto především dětské a lidové písně. Mladí zpěváci se představili v několika městech České republiky, především však vystupují v Mariánských Lázních na akcích ZUŠ. Od září 2018 Slavíčky vede Mgr. Lenka Čechová, korepetitorem sboru je Tomáš Vašinka.

Adventní akce v ZUŠ F. Chopina

Prosinec bývá tradičně zcela zaplněn adventními a vánočními akcemi žáků ZUŠ F. Chopina. Některé probíhají přímo v hudebním sále školy. V posledním týdnu to byly hned dvě velmi zajímavé akce: ve středu 11.IMG 9478 prosince navštívili hudební sál posluchači z úšovického Domova pro seniory. Pěvecký sbor Slavíčci (sbormistr L. Čechová) a folklórní soubor Rozmarýnek (vedoucí S. Országh a L. Gaierová) pro seniory připravili vánoční koncert. Jedná se o zavedenou každoroční akci, kterou pomyslně vrcholí celoroční a pravidelná spolupráce ZUŠ a Domova pro seniory. Tentokrát se kromě vystupujících a posluchačů zúčastnili i starosta města pan Ing. Martin Kalina a ředitelka Domova pro seniory paní Bc. Jana Roubalová. Další zajímavou akcí byl jazzově laděný vánoční koncert žáků a souborů ze třídy saxofonisty a učitele Tomáše Sticha, který se konal v pátek 13. 12. Koncert byl pestrý, skvěle navštívený a poprvé se kromě souboru NBS, složeného převážně ze saxofonů, představil také zcela nový soubor. Nese název EJO – elementární jazzový orchestr. Všechny aranže, které na koncertě zazněly, jsou z dílny Tomáše Sticha. Tomáš Stich koncert řídil, moderoval a sólisty také doprovázel na klavír. -fotogalerie- z koncertu pro seniory a z jazzového vánočního koncertu.

Vánoční koncert v ZUŠ věnovaný seniorům

19. prosince v 15 hodin se hudební sál ZUŠ Fryderyka Chopina zaplnil návštěvníky z Domova pro seniory v Mariánských Lázních. Celoroční pravidelná spolupráce je kromě celé řady vystoupení v Domově pro IMG 7356seniory spojená s již tradiční návštěvou seniorů v ZUŠ spojenou s vánočním koncertem. Letos bylo na programu koncertu vystoupení pěveckého sboru Slavíčci (ved. Lenka Čechová), Klarinetového souboru (ved. Petr Čech) a folklórního souboru Rozmarýnek (ved. Slavomír Országh a Lenka Gaierová). Setkání s vděčným publikem je vždy příjemné, tentokrát bylo ještě umocněné vánoční atmosférou i blízkým vztahem účinkujících a posluchačů. -fotogalerie-

Hudební podvečery 27.11. a 7.12.2016

IMG 1958V hudebním sále školy proběhly 29. listopadu a 7. prosince dva hudební podvečery. Ten první byl určen zejména souborům, které se připravovaly na předvánoční akce - adventní a vánoční koncerty. Druhý podvečer se konal 7. prosince . Na obou koncertech vystoupily pěvecké sbory, ale také další instrumentální soubory a sólisté. Někteří z účinkujících vystoupí na vánočním koncertě v Městském divadle 14. prosince 2016 od 18 hodin. K hudebníkům se přidají také tanečníci, aby svým tanečním vystoupením přispěli ke sváteční atmosféře vánočního koncertu. -fotogalerie-