Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

zobcové_flétny

Logo EU

iZUŠ

houslový klíč

houslový klíč

 Vítejte na Základní umělecké škole Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních

Dechový orchestr mladých
Rozmarýnek - English -Deutsch 

--------

 Soutěže 2019
Informace pro rodiče 

Vážení rodiče, milí žáci, na základě nařízení vlády bude probíhat výuka od 4. ledna distančním způsobem. Tato situace nás netěší, nemůžeme ji změnit. Proto nezbývá než doufat, že se budeme moci brzy vrátit k prezenční výuce.

 

 

Vánoční přání

klaviristkyŘadu let chodí žáci ZUŠ F. Chopina vystupovat do domovů pro seniory. V posledních létech jsou návštěvy Domova pro seniory Mariánské Lázně velmi časté a pravidelné, každý měsíc nejméně jedno vystoupení. V Domově pro seniory pro nás rok vždy začíná (tříkrálová sbírka) i končí (vánoční vystoupení). Letos je všechno jinak. Nemůžeme vystupovat, ani v sále školy se nekonají koncerty. Děti i učitele potěšil nápad vánoční přání připravit v elektronické podobě. Žáci se této akce zúčastnili s nadšením. A i když výuka v podzimním období probíhala hlavně on line, prosincová prezenční výuka stačila k tomu, aby vznikla série nahrávek včetně osobních pozdravů od jednotlivých účinkujících. Jednotlivé záznamy pořídili vyučující, koordinaci celé akce zajistila učitelka hudebního oboru Lenka Čechová, o střih a naformátování záznamů se postarala učitelka výtvarného oboru Martina Voříšková. Digitální přání k Vánocům bylo předáno vedení domovů pro seniory Mariánské Lázně a Lázně Kynžvart. Obě paní ředitelky myšlenku videa pro seniory přijaly s potěšením a velmi vstřícně. 

Nezbývá, než si přát, aby se situace s epidemií konečně začala zlepšovat, abychom se všichni mohli vrátit k normálnímu životu. To vám srdečně přejí zaměstnanci ZUŠ Fryderyka Chopina. Hezké Vánoce a lepší rok 2021 !!!  (-fotogalerie- omluvte sníženou kvalitu fotek pořízených z videa)