zobcové_flétny

Vydařený rok žáků ZUŠ Fryderyka Chopina

Rekordních 8 zástupců dosáhlo na vítězství v krajských soutěžích spojené s postupem do ústředních kol soutěží jednotlivých oborů. V kategorii orchestrů první cenu získalJaroslav Skalka violoncello s DOM s dirigentem Josefem Koreisem a EJO s dirigentem Tomášem Stichem. Velmi úspěšní byli kytaristé, do ústředního kola postoupil kytarový soubor Alexandra Kotlara a kytarový soubor Tima Honzírka. Ze třídy T. Honzírka je také další účastník celostátní soutěže, kytarista Michal Strnad. Vynikající úspěch zaznamenali žáci klavíristky Marie Skalkové, do ústředního kola postoupila Adriana Müllerová a Jaroslav Skalka. Jaroslavu Skalkovi se podařil opravdu „husarský“ kousek, bude naši školu reprezentovat nejen na klavír, ale v ústředním kole také na violoncello. Jako první žák v historii školy totiž dokázal v jednom školním roce postoupit do ústředního kola v kategorii sólistů na dva zcela odlišné nástroje. V oboru hra na violoncello se stal dokonce absolutním vítězem v krajské soutěži. Všem postupujícím i jejich učitelům gratulujeme a v ústředním kole přejeme hodně štěstí !