- Podrobnosti
- Napsal Julie Svobodová a Michal Strnad
- Zobrazení: 27
Kytarový soubor koncertoval v Německu
Ve dnech 17. - 21. června se kytarový soubor ZUŠ F. Chopina pod vedením Tima Honzírka vydal na několikadenní koncertní zájezd do Německa. Hlavním bodem programu byl benefiční koncert ve městě Bauschlott, jehož výtěžek byl věnován na opravu místního kostela. Soubor zde představil pestrý program složený ze skladeb různých hudebních období i zemí. Na koncertě zazněly skladby barokní i latinskoamerické, především mexické.
Zvláštním zpestřením večera byla dvě sólová vystoupení žáků. Elena Brtníková zahrála na flétnu za doprovodu T.Honzírka známou píseň Hallelujah a Michal Strnad přednesl na kytaru Preludium č.1 od H. V. Lobose. Obě sóla sklidila velký potlesk i obdiv publika. Na závěr koncertu si posluchači vyžádali několik přídavků.
Koncert se setkal s velmi příznivým ohlasem publika a účinkující byli odměněni dlouhým potleskem. Pro členy souboru šlo o cennou zkušenost i příležitost reprezentovat svou školu a město v zahraničí.
Během zájezdu navštívili studenti také několik zajímavých míst. Zavítali do francouzského města Colmar, přezdívaného „Malé Benátky“, které je proslulé malebným historickým centrem a romantickými kanály. Nechyběla ani návštěva německého lázeňského města Bad Wildbad, kde si užili krásnou přírodu i procházku po stezce v korunách stromů.
Poděkování patří také panu P.Novákovi za pomoc při organizaci zájezdu, jenž se vydařil nejen po hudební stránce, ale také přinesl mnoho společných zážitků a nových zkušeností. Účastníci zájezdu se vraceli domů s krásnými vzpomínkami a motivací k dalším koncertním vystoupením.
Julie Svobodová a Michal Strnad
