Kytary

Okresní kolo soutěže ZUŠ 2008

Měsíc březen znamená v pracovním kalendáři ZUŠ začátek každoročního soutěžního klání, ve kterém žáci těchto škol měří své umělecké síly. První březnový týden proběhlo okresní kolo. 5. 3. soutěžili ve františkolázeňském divadle kytaristé a hráči na strunné nástroje, 7. 3. v prostorách naší ZUŠ pak akordeonisté. Všechny kategorie byly hojně zastoupeny a mariánskolázeňští muzikanti získali celou řadu ocenění.
Violistka H. Srpová (tř. Z. Pešky) dostala 3. cenu, houslisté P. Pazderka (tř. H. Dubské), A.Vithová a J. Busch (tř. E. Smrčkové) 2. cenu. Houslové duo Jindra Němcová a  Maria Tolstova (tř. E. Smrčkové) a A. Vasylenko (tř. H. Dubské) si svorně odvezli 1. cenu s postupem do kola krajského. Kytaristé A. Langášová, A. Peteřík, kytarové trio a kvarteto (tř. T. Honzírka) i duo Václav Jindřich  a  Martin Nguyen (tř. J. Mikeše) svoje kategorie vyhráli. A. Peteřík se stal absolutním vítězem celé soutěže. Stejně úspěšně si počínali také akordeonisté B. Fischer, K. Chvalová, L. Kožuch a akordeonové kvarteto (tř. O. Vohnoutové). K. Chvalová si odnáší titul absolutního vítěze. Všem soutěžícím i jejich pedagogům blahopřejeme a přejeme úspěch i v kolech dalších.