kytarový_soubor

Soutěže hudebníků a zpěváků v ZUŠ F.Chopina

Každé tři roky vyhlašuje MŠMT  soutěže pro žáky základních uměleckých škol. Jsou financovány prostřednictvím krajských úřadů a domů dětí a mládeže.
V pátek 13.3. proběhly v ZUŠ F. Chopina souběžně hned dvě takové soutěže. Soutěž ve zpěvu  ZUŠ F.Chopina  tradičně pořádá již řadu let. Druhou akcí byla krajská soutěž ve hře na lidové nástroje. Ta byla ohrožena (chyběly prostředky) a aby mohla vůbec proběhnout, rozhodlo se vedení školy uspořádat ji právě v Mariánských Lázních. Výkony soutěžících i souborů byly pořadatelům odměnou. Důstojný průběh uměleckého klání pomohli zajistit také sponzoři – Dalkia Mariánské Lázně s.r.o. a Marienbad Waters a.s. , kterým patří zvláštní poděkování.
Další soutěž ve zpěvu – tentokrát krajské kolo- proběhne v ZUŠ Mariánské Lázně v pátek 27.3.2009.

- fotogalerie - ( zápis účastníků, porota soutěže lid. nástrojů, folklórní soubory, předávání cen zpěvákům)