saxofony

3 postupy do finále

Okresními a krajskými koly pokračovala v únoru a březnu národní soutěž ZUŠ, tentokrát věnovaná zpěvu a hře na dechové, bicí a lidové nástroje. ZUŠ F. Chopina se v roli pořadatele postarala o zpěváky a folkloristy a kompletní soutěž také silně obsadila. Okresního kola se v sólových kategoriích zúčastnilo 30 žáků ze tříd Mgr. L. Čechové, J. Keďuličové, I. Oblištilové, Mgr. P. Čecha, M. Hurtíka, J. Koreise, Sl. Országha a J. Kouly, ansámbly  zastoupilo pěvecké duo a folklóní soubor Rozmarýnek. Mariánskolázeňští získali celkem  dvacet jedna 1., devět 2. a  dvě 3. ceny, do krajského kola jich postoupilo 19.
       Vynikajícího úspěchu dosáhli pak v Karlových Varech flétnistka Lucie Hajíčková (tř. Mgr. L. Čechové), klarinetista Patrik Černý (tř. Mgr. P. Čecha) a v Sokolově trumpetista Alexandr Smutný (tř. J. Koreise), kteří i zde vybojovali v hudební konkurenci z celého kraje prvenství a postup do kola ústředního, které proběhne v polovině dubna ve Vysokém Mýtě. (Výsledky krajského kola ve zpěvu budou známé až 27. 3. večer.)
       Blahopřání a poděkování patří nejen mladým hudebníkům a jejich učitelům, ale také klavíristům M. Skalkové, T. Vašinkovi, A. Koubkové a VL. Sahánkovi, kteří se postarali o nelehké doprovody a neúnavně umělecky spolupracovali.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.