saxofony

Seminář pro učitele hry na saxofon

IMG_1489Ve čtvrtek 7. října se v sále ZUŠ F.Chopina konal seminář věnovaný hře na saxofon. Tento nástroj se těší zasloužené pozornosti a od školního roku 2009/10 se také vyučuje jako hlavní obor na pražské konzervatoři. Učitelé karlovarského kraje měli možnost své vědomosti a zkušenosti obohatit díky Pavlu Fiedlerovi, který na pražské konzervatoři učí. Má letité zkušenosti také jako pedagog ZUŠ, jeho žáci bývají pravidelně oceňováni na soutěžích.  Je také vyhledávaným interpretem jako sólista i jako člen saxofonového kvarteta Bohemia. Pětihodinový seminář byl svým praktickým změřením velmi zajímavý a doufám, že podobná setkání se na naší škole podaří uskutečnit i v budoucnu.