Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

DOM_a_mažoretky

Logo EU

iZUŠ

Klávesové nástroje

Karlovarská růžička 2017

sebastianKlavírní soutěž Karlovarská růžička, pořádaná ZUŠ Antonína Dvořáka v Karlových Varech, patří k těm soutěžím, kterých se již pravidelně účastní mladí klavíristé naší školy. Letos probíhala Deniskaklavirve dnech 19. - 20. května. Karlovarská růžička je soutěž celostátní a je určena malým klavíristům do 11 let. Soutěží se ve třech kategoriích. Letos se přihlásilo celkem 83 dětí ze základních uměleckých škol! V porotě usedli vynikající pedagogové a profesoři konzervatoří: Anna Černá (konzervatoř Plzeň) Petr Jiříkovský (Konzervatoř Praha), Petr Toperzer (AMU Praha) Libuše Tichá (Hudební gymnázium Jana Nerudy), Radka Kreuzmannová (ZUŠ B. Smetany, Plzeň). Porota tradičně uděluje diplomy za účast, čestná uznání, čestná uznání I. stupně, 3. a 2. místa. 1. místa jsou rozdělena na dvě Malé růžičky a jednu Velkou růžičku. Všechny děti si, kromě neopakovatelného hudebního zážitku a další soutěžní zkušenosti, odnesly krásné věcné ceny. Druhé a první místo navíc získává vynikající dort z karlovarské cukrárny – a to je opravdu velká motivace! Naši školu zde velmi úspěšně reprezentovali dva klavíristé ze třídy Marie Skalkové. Deniska Pěnkavová (8 let) získala krásné čestné uznání a Sebastian Cretan (6 let) si dokonce pochutnal na dortu za vynikající 2. místo! Soutěž se dětem líbila tak moc, že jsou odhodlány zúčastnit se i dalších ročníků Karlovarské růžičky. Děkujeme ZUŠ A. Dvořáka, zejména paní Jakubcové, za perfektní organizaci a přátelskou atmosféru během soutěže. Sebastianovi a Denisce moc gratulujeme a děkujeme za jejich výkony a skvělou reprezentaci školy.