kytarový_soubor

Akordeonový soubor

Akordeonové soubory v Domově pro seniory a na krajské soutěži v Kraslicích

V pondělí 27. března vystoupili akordeonisté v Domově pro seniory v Úšovicích. Nejprve akordeonové trio Vojtěch Nekovář, Oskar Sýs a Nicol Vopavová a potom duoakordeonisté s porotou krajské soutěže s Darina Vynšová a Jan Gregorides. Vystoupením provázel posluchače Petr Čech, který oba soubory v ZUŠ vede. V průvodním slově se posluchači dozvěděli o všech novinkách ze ZUŠ z poslední doby. Vystoupení provázela velmi srdečná atmosféra, žáci ZUŠ vystupují v Domově pravidelně a spolupráce je to pro všechny zúčastněné příjemná. Ve čtvrtek odjely oba akordeonové soubory na krajské kolo soutěže do Kraslic. Účast na soutěži byla úspěšná, oba soubory získaly druhou cenu. Pořadatelem soutěže byla kraslická ZUŠ a zaslouží pochvalu jak za organizaci, tak zejména za skvělou porotu. Vynikající porotci nejen precizně hodnotili výkony soutěžících, ale před vyhlášením výsledků soutěže tři z nich (Marie Čejnová, Markéta Laštovičková a Michal Karban) v triu účastníkům zahráli zhruba půlhodinový krásný a skvěle provedený program. Soutěž tak byla pro všechny zúčastněné velkým zážitkem.