tanečníci

Junior Dixieland

Junior Dixieland ZUŠ na zájezdě v Německu 2007

Cíl zájezdu: uskutečnění 4 koncertů. (nakonec jich bylo 5)
1. koncert 17.7:  Travemünde je přímořské letovisko u Lübecku. Koncert na pobřežní kolonádě v rámci příprav Festivalu kolonádní hudby.
2. koncert 19.7: Hamburk,  Gerhart Hauptmann-Platz . Koncert u příležitosti Letních slavností města
3. koncert 20.7:  Hamburk,  Rathaus-Markt Koncert u příležitosti Letních slavností města
4. koncert 21.7 : Neplánovaný koncert, Geesthacht,  místo našeho ubytování. Koncert pro hotelové hosty.
5. koncert 22.7: Schoppenstedt, městečko na zpáteční cestě. Koncert v překrásném historickém sále místního kulturního domu. Toto vystoupení bylo v rámci tradičních nedělních matiné.

Fotografie do naší galerie pořídili členové dixilandu.dixi_hamburg.jpg

S Junior Dixielandem jsme zakončili školní rok opět zájezdem, tentokrát směrem severozápadním –Hamburk, a to v době od 16.7 do 23.7 2007.
   Ubytováni jsme byli nedaleko Hamburku v mládežnické ubytovně.
Odtud jsme každý den vyjížděli do Hamburku, na výlety a koncerty.
V tomto krásném městě jsme si samozřejmě prohlédli přístav ( z pevniny, i okružní jízdou parníkem). K největším zážitkům jistě patřila Námořní muzea na lodích Cup San Diego a Rickmer Rickmers  a návštěva starých přístavních překladišť a doků (Speicherstadt). Zde jsme si prošli miniaturní svět železnic, druhý největší model vláčků na světě. Někteří z nás také navštívili zábavný Hamburský žalář a starou pražírnu kávy. Zajímavá byla také  technická památka Labský tunel z roku 1911. Historické centrum města jsme poznali
 hlavně při našich koncertech na terasách blízko mohutné radnice (jeden ze symbolů města)
Pěkné počasí jsme využili na dvou celodenních výletech k moři. U Ostsee nedaleko Lübecku v letovisku Travemünde jsme uspořádali promenádní koncert, po kterém se někteří z nás koupali mezi medúzami. Na výletě jsme byli u Nordsee, při ústí Labe nedaleko  města Cuxhaven. Tam jsme byli svědky takového odlivu, že bylo moře takřka nedohlednu. Pobyt v Hamburku jsme zakončili sice neoficiálním ale o to víc úspěšným koncertem pro naše spolubydlící kteří vytvořily mimořádnou atmosféru. Ještě na cestě zpět jsme měli poslední koncert v městečku Tilla Eulenspiegela – Schöppenstedt.
Všichni jsme se shodli, že to byl úspěšný a pohodový zájezd.