Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Kytary

Okresní kolo soutěže v komorní hře dřevěných dechových nástrojů

soutez dreva23 okres sV pátek 24. února odjeli žáci na soutěž dřevěných dechových nástrojů do Františkových Lázní. Naše škola měla na této soutěži velké zastoupení. Dva klarinetové soubory (tř. P. Čecha), saxofonový soubor (tř. T. Sticha) a soubor zobcových fléten(tř. K. Hovorky). Soutěž byla pro naše žáky více než příjemným zážitkem. Všechny soubory byly oceněny 1. cenou a postupem do krajského kola soutěže. Většina soutěžících žáků je oporou i v dalších souborech - hrají v DOM, v Rozmarýnku atd. I na soutěži mnozí vystřídali třeba flétnu za klarinet nebo za saxofon. Své muzikantské zkušenosti dokázali na soutěži zúročit. Všem soutěžícím gratulujeme a v krajském kole přejeme hodně štěstí!

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.