DOM_a_mažoretky

Zahájení adventních koncertů ve Velké Hleďsebi

IMG_4720Již dvanáctý ročník adventních koncertů ve Velké Hleďsebi zahájili žáci ZUŠ Fryderyka Chopina. V úvodu koncertu po úvodních fanfárách přivítali posluchače paní Eliška Čajkovičová, která o pořádání koncertů ve Velké Hleďsebi od samého počátku pečuje, a nově zvolený opat tepelského kláštera Filip Zdeněk Lobkowicz. Dále pokračoval žesťový soubor vedený Josefem Koreisem. Trubače čekal večer ještě další úkol – fanfáry při rozsvěcení vánočního stromu v Plané u Mar. Lázní.
První hleďsebský adventní koncert pokračoval vystoupením flétnového souboru vedeného Hanou Strejčkovou a smyčcového souboru pod vedením Mgr. Evy Smrčkové. O závěr koncertu se postaraly oba soubory společně. Posluchače přišel pozdravit také starosta obce RNDr. Vítězslav Padevět. Poděkoval účinkujícím a upozornil na výstavu fotografií žáků ZUŠ F. Chopina uspořádané u příležitosti 100. výročí hleďsebského kostela.

- fotogalerie -