Smrčková - soubor

Smyčce a Dixieland ve Wangenu

Společný zájezd Junior Dixielandu a Komorního smyčcového souboru ZUŠ F.Chopina Mariánské Lázně se uskutečnil v době 19. – 23.7. do města Wangen im Allgäu,  Německo. Čekalo nás malebné městečko a spřátelená hudební škola. Termín zájezdu byl načasovaný na městské slavnosti a Kinderfest. V tento čas slavilo v podstatě celé město konec školního roku. Byli jsme tradičně ubytováni v budově Červeného kříže, kde jsme žili skoro jako jedna rodina. Měli jsme blízko do centra oslav, parku s pouťovými atrakcemi, ’’ Festzeltu’’,  středu starého města i na pódia našich koncertů. Hned první den jsme se zajeli podívat do nedalekého města Lindau a užili si podvečerní promenádu v tomto známém přístavním letovisku na břehu Bodamského jezera. V dalších dnech jsme si udělali celodenní výlet na  ’’motýlí ostrov’’  Mainau, navštívili kolébku vzducholodí Friedrichshafen i s muzeem a také jsme si prohlédli rozsáhlou sbírku veteránů ve Wolfeggu. Během kulturních oslav jsme si samozřejmě nenechali ujít průvod městem s alegorickými vozy. Hlavní poslání našeho zájezdu však bylo reprezentovat naší školu a město hudbou. To jsme splnili při čtyřech koncertech v rámci festivalu. Všechny se vydařily a byly oceněny početným publikem. Dojmy ze zájezdu – jen ty nejlepší: krásné přijetí od německých přátel, pestrý program a povedená vystoupení. A hlavně výborná parta, ideálně sestavená (napůl kluci a holky, Dixieland a smyčce, mladší a starší). Počasí nám sice nepřálo, ale náladu jsme si zkazit nenechali a po celou dobu našeho pobytu panovala prima nálada.
                Jen to moc rychle uběhlo…….
Zájezd se uskutečnil za finanční podpory města Mariánské Lázně.