Kytary

Úspěch na mezinárodní soutěži PRAGuitarra Clássica 2021

I přes veškeré překážky, které aktuální situace staví, se uskutečnil XI. ročník mezinárodní soutěže ve hře na klasickou kytaru PRAGuitarra Clássica pod mael a kytara záštitou prof. Štěpána Raka. Místo v prostorách Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy si porota letos vyslechla výkony soutěžících prostřednictvím zaslaných nahrávek. Porotě prestižní soutěže složené z předních pedagogů českých konzervatoří, ZUŠ a také Akademie múzických umění předsedal doc. Petr Saidl. Mladí kytaristé, kteří soutěžili rozděleni do pěti kategorií podle věku, pocházeli nejen z České republiky. Mezi národnostmi bylo zastoupeno také Polsko, Švýcarsko, Slovensko a Německo. ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně reprezentoval už potřetí v řadě Mael Mikyska ze třídy Tima Honzírka. Letos poprvé ve vyšší, první, kategorii. Stejně jako v předchozích ročnících porotu svým repertoárem zaujal a získal první místo.