DOM_a_mažoretky

Koncert ve Waldsassen

kytary_waldsassenDne 10.4.2010 se ve zcela zaplněné aule kláštera ve Waldsassen konal mezinárodní koncert německých, rakouských a českých kytaristů. V první polovině slavnostního koncertu se představili žáci kytarové třídy Tima Honzírka z mariánskolázeňské ZUŠ F. Chopina. Nejprve účinkovalo kytarové kvarteto ve složení Nikola Špetová, Tereza Slabejová, Nikola Turková a  Adam Peteřík. Zvuk kvarteta rytmickým doprovodem obohatila Eliška Mallá a hrou na zobcové flétny Klára Dedková.  Jako sólista vystoupil Václav Jindřich, který  také s Martinem Nguyenem přednesl kytarová dua. Příjemným prostředí auly kláštera se nesly skladby renesance, baroka a latinskoamerické tance. Ve druhé části kytarového koncertu se prezentovali studenti třídy klasické kytary  prof. Wolfganga Guttmanna ze salzburgského Mozartea. V jejich podání zazněly virtuozní skladby z převážně soudobé tvorby.
Nevšední hudební setkání bylo odměněno srdečným potleskem.