Canzona

Krajské kolo kytary

Dne 24. 3. 2O11 se rozjeli kytaristé z Karlovarského kraje do pohraničního města Kraslice. Zde se v ZUŠ v novém koncertním sále zúčastnili krajské soutěže ZUŠ  ve hře na kytaru kytary_cheb_2011 a v komorní hře. Předsedou poroty byl vynikajicí koncertní kytarista a pedagog plzeňské konzervatoře Ozren Mutak. Z mariánskolázeňské ZUŠ Fryderyka Chopina soutěžilo osm kytaristů. V I. kategorii získala první místo s postupem do celostátního kola Eliška Dedková ze třídy A. Kotlara. Třídu T. Honzírka reprezentovalaTereza Šupová, která v nulté kategorii získala 3. místo, a Václav Jindřich, který ve třetí kategorii vyhrál první cenu s postupem do celostátního kola a stal se absolutním vítězem celé soutěže. Také v komorní hře byli mladí kytaristé úspěšní. Kytarové duo Martin Nguyen Hoang Chinh a Václav Jindřich i kytarové kvarteto ve složení Nikola Špetová, Tereza Slabejová, Nikola Turková a Adam Peteřík ze třídy T. Honzírka získaly první cenu.