Dixieland

Koncert žáků kytarové třídy v Neualbenreuthu

Dne  7. 5. 2011 se v německém Neualbenreuthu konal koncert žáků kytarové třídy T. Honzírka. Koncert probíhal v místním kulturním centru, které původně sloužilo jako statek. neualberreuthMístnosti zdobily skleněné vitríny s různými předměty každodenního života z minulého století.  V první polovině koncertu si diváci vychutnávali skladby mistrů z období renesance a baroka. Koncert zahajovalo kytarové kvarteto ( N. Špetová, T. Slabejová, N. Turková, A. Peteřík ) v doprovodu flétny v podání Kláry Dedkové. Dále vystupovalo kytarové duo ( V. Jindřich, M. Nguyen Hoang Chinh) a dva sólisté ( Václav Jindřich a Adam Peteřík ). Po krátké přestávce koncert pokračoval v rychlejším tempu skladeb z Latinské Ameriky. Diváci byli nadšení a vyžádali si přídavek v podobě skladby Prolutzo. Moderátorské role se ujal pan  José Agueras , pořadatel celého večera.  Diváci odcházeli s pocitem dobře stráveného večera a účinkující s radostí z úspěchu a uznání, které jim diváci projevili.