Canzona

Setkání kytaristů ve Waldsassen

IMG 5819sPrvní listopadovou sobotu se uskutečnilo mezinárodní kytarové setkání v německém Waldsassen. Do auly tamního kláštera přijali pozvání studenti z univerzity Mozarteum Salzburg pod vedením profesora Wolfganga Guttmanna a kytarový soubor vedený Timem Honzírkem ze ZUŠ F.Chopina v Mariánských Lázních. Příjemným zpestřením koncertu bylo vystoupení Miloslava Matouška,významného českého kytaristy, který působí v německém Selbu. Rovněž sólové vystoupení Václava Jindřicha z kytarové třídy Tima Honzírka bylo přijato s nadšeným potleskem. Na koncertě zazněl reprezentativní výběr kytarových skladeb od dob renesance po současnost a také latinskoamerické tance obohacené tóny zobcových fléten s doprovodem rozmanitých rytmických nástrojů.