kytarový_soubor

Kytarový soubor u Königssee

Ve dnech 16. až 21. září 2018 navštívil náš kytarový soubor pod vedením pana Tima Honzírka na pozvání starosty Franze Raspa bavorské město Berchtesgaden. Již druhý den po příjezdu jsme dostali možnost kytary18 vystoupit na místním hudebním festivalu. Koncert sklidil veliký úspěch, a to od mnoha diváků. Druhé vystoupení proběhlo ve středu 19. 9. 2018. Na vystoupení přišel také místostarosta Berchtesgadenu a ředitel místní hudební školy David Gruber. Organizace celé akce proběhla hladce. Zahráli jsme si s místními studenty a koncert zakončili jednou českou a jednou bavorskou písní. Byli jsme moc rádi, že jsme opět mohli zahrát před početným publikem.
Během návštěvy jsme pilně cvičili na další vystoupení, která nás čekají, ale i přes velmi nabitý program jsme navštívili mnohá zajímavá místa. Například Orlí hnízdo, solné doly nebo ledovec Eiskapelle.
Pobyt u Königssee jsme si velice užili a tímto bychom chtěli poděkovat starostovi Berchtesgadenu za pozvání. Za celou organizaci a přípravu děkujeme především panu učiteli Timu Honzírkovi a Pavlovi Novákovi. Zájezd se uskutečnil za finanční podpory města Mariánské Lázně, obce Chodský Újezd a společnosti Sara. -fotogalerie-