Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

tanečníci

Logo EU

iZUŠ

Senioři na návštěvě v ZUŠ

Naši žáci se svými učiteli pravidelně vystupují v Domově pro seniory v Úšovicích. Čas od času se situace malinko změní. Vzhledem k možnostem nové budovy ZUŠ mohou také senioři navštívit náš hudební sál. Proto se ve středu 20. IMG 4615prosince konal v sále školy téměř devadesátiminutový koncert právě pro naše hosty z Domova pro seniory v Úšovicích. Vystoupil pěvecký sbor Canzona. Pod vedením L. Čechové a za klavírního doprovodu J. Zábranové zazpíval sbor málo známé koledy z Moravy a ze Slovenska. Dále si mohli posluchači poslechnout Mozartovo Divertimento č. 4 B dur v podání Klarinetového tria. Velká část koncertu patřila folklórnímu souboru Rozmarýnek, který vedou S. Országh a L. Gaierová. Rozmarýnek pro posluchače připravil několik málo známých koled, a dále tradiční vánoční písně a koledy. I když někteří žáci a soubory naší školy budou ještě v prosinci vystupovat, koncert 20. prosince byl posledním vystoupením a hezkou tečkou za letošními koncerty v ZUŠ. Budeme se těšit na podobné akce i v příštím roce! -fotogalerie-