Dixieland

Jazzové kombo

Absolventský koncert 25.6.2021

IMG 9947V sále ZUŠ 25. června proběhla "sváteční" akce. Svůj absolventský koncert hráli saxofonistka Tereza Šimková (třída Tomáše Sticha) a klavírista Filip Pospíšil(třída Josefa Slavíka). Oba absolventi mají za sebou spoustu krásných vystoupení. Tereza kromě saxofonu studovala také hru na zobcovou flétnu (třída L. Čechové), řadu let působila jako hráčka v kytarovém souboru. Na zobcovou flétnu si také zahrála sólově se Západočeským symfonickým orchestrem. Jako saxofonistka působila v souborech ve třídě Tomáše Sticha. Klavírista Filip Pospíšil působil především jako hráč v jazzových souborech Tomáše Sticha. Tereza i Filip odcházejí studovat na vysoké školy. Je jasné, že hudba má v jejich životě pevné místo. Přejeme jim hodně štěstí ! Spolu s absolventy na koncertě vystoupil soubor NBS, o doprovod Terezy Šimkové se postarali Olimpiu Cretan a její učitel Tomáš Stich. S Filipem Pospíšilem si na tenorsaxofon zahrál jeho bratr Tomáš. (foto P. Čech)