zobcové_flétny

Pohádky o princeznách v LDO

V úterý 19. listopadu 2019 se již podruhé sešli s dětmi v čtenářské dílně Městské knihovny v Mariánských Lázních žáci Literárně dramatického oboru ZUŠ F. Chopina, aby jim představili knihu Františka ZacharníkaP1150133 „Pohádky o princeznách“, a to ne ledajakých. Už jejich jména nám napoví, jaké asi byly: Nejedlína, Nespalína, Bojínka, Hralínka, Poztrácína, Písnička, Hodnína a Nenenka. O jedné z nich, Žalobíně, zahráli žáci z „dramaťáku“ pohádku. A jako ve správné pohádce vše dobře dopadlo a princezna se polepšila. Naše princezny si pak společně s dětmi ještě nějakou tu princeznu nakreslily a dokonce přitom i ostatním dětem zazpívaly. Strávily společně s dětmi a paní knihovnicí Lucií Pitrovou příjemnou hodinku. Potřetí se spolu setkají v prosinci s již předvánoční náladou. A myslím, že se už teď všichni těší.
(Alena Hálová, vyučující LDO)

Foto: Polepšené princezny zprava: Amelie Bervidová, Ella Haladová, Simona Kocourková, Lucie Mágrová, Mia Malúšková, Lydie Baxová a Lara Neumann