saxofony

Léčivé pohádky pro dětskou duši

ldo 2.20Další „čtenářská dílnička“ v Městské knihovně v Mariánských Lázních se nesla v duchu společného fantazírování a snění přítomných dětí. I když v úterý 18. 2. 2020 nikde žádný sníh nebyl, shodli se všichni na tom, že co se bude tento den a v tuto chvíli odehrávat, bude „JAKO“. A tak jsme se oblékli do pleteného roláku, obuli si teplé šněrovací boty a na hlavu nasadili kouzelnou čepici s bambulí. Potom jsme si představovali mnoho krásných sněhových vloček, dováděli jsme na sněhu, kde jsme vytvářeli andílky a pomocí papírových koulí se koulovali a nakonec postavili všichni krásné veliké sněhuláky. Když jsme ze sebe setřásli sníh a oblečení pečlivě uklidili do skříní, sesedli jsme se kolem stolu a vytvářeli kouzelné obrázky. K příjemnému odpoledni posloužila kniha „Léčivé pohádky pro dětskou duši“ plná příběhů k společnému snění. Žáci LDO ZUŠ F. Chopina ML si vybrali pohádku „Sněhová vločka“ a pomohli ostatním dětem celý příběh prožívat naplno.
(příběh dětem vyprávěla Alena Hálová, vyučující LDO)