Smrčková - soubor

Žáci z tanečního oboru v "Roztančeném divadle"

Žaci tanečního oddělení připravili pro své vystoupení s názvem "Roztančené divadlo" pod vedením svých učitelek Ireny Andre a Karin Wintrové pestrý program, který bylIMG 2980s věnován dětem ze základních škol a odpoledne také mariánskolázeňské veřejnosti. První část vystoupení byla taneční realizací choreografie s tématem vyjmenovaná slova v hodině českého jazyka. Vtipně zpracované texty písní byly s humorem vyjádřeny tancem. Další částí tanečně pojaté výuky byl přírodopis. Diváci mohli hádat, která zvířata se právě objevila na podiu. Bylo z čeho vybírat - představil se podmořský svět, ale také třeba labutě, lvi a další. Následovala hodina fyziky-choreografie mechanizmy, smysly a nesmysly. V tanečním vystoupení se objevil také scénický tanec - choreografie sen, nedokonalá dokonalost. Celé představení zakončila kreace s výmluvným názvem Šlus. Vystoupením diváky provedly moderátorky z literárně dramatického oddělení ZUŠ Amelie Bervidová a Ella Haladová. Tyto žákyně připravila Alena Hálová.
Vystoupení v Městském divadle mají pro žáky tanečního oboru zásadní význam. Proto nás těší výborná spolupráce s divadlem a těšíme se na další program. Ten proběhne v úterý 23. května. V 8:30 a v 10:30 pro školy, v 16 hodin pro veřejnost. Zde se představí hudebníci a tanečníci, moderovat budou opět žáci LDO. V neděli 14. května přispějí žáci ZUŠ celodenním programem k zahájení lázeňské sezóny 2023. Doufejme, že nám bude přát počasí, srdečně Vás zveme! -fotogalerie (foto P. Čech)-      -video ( záznam a střih O. Cretan)