Rozmarýnek

Pozvánka na výstavu do Městského muzea

Srdečně zveme na vernisáž závěrečné výstavy prací žáků výtvarného oboru ZUŠ F. Chopina za školní rok 2014/2015. Výstava nesoucí název "Ve společnosti Leonarda da Vinci" návštěvníky zavede do dob 14. až 16. stoletívystava vo plakat 2015 jak u nás, tak ve své italské kolébce. Žáci skrze všechny věkové kategorie se během roku seznamovali s renesančními pojmy nejen v malířství, ale i sochařství a architektonické tvorbě. Průvodcem během roku byl dětem Leonardo da Vinci spolu se svými současníky, kteří se stali velkou inspirací pro naši práci. Na výstavě se můžete setkat s kopiemi obrazů italských mistrů, roztodivnými vynálezy nebo náhledem do mistrovské dílny v přímém přenosu. Na úvod vernisáže návštěvníkům zahraje smyčcový soubor naší školy pod vedením Mgr. Evy Smrčkové. Těšit se můžete i na překvapivě podávané pohoštění ve čtvrtek 4. června od 17 hodin.