Canzona

Ocenění nejúspěšnějších studentů Karlovarského kraje.

21. října 2021 proběhlo v klášteře Teplá ocenění nejúspěšnějších studentů Karlovarského kraje. Cenu převzali všichni Ti, kteří v loňském roce zaznamenali úspěch ( 1., 2., nebo 3. místo) v národních či mezinárodních soutěžích a  reprezentovali tak náš Karlovarský kraj.  Přestože loňský rok byl poznamenán tvrdými proticovidovými opatřeními a mnoho soutěží bylo jednoduše zrušeno, bylo velmi potěšující a až dojemné vidět, kolik úžasných, talentovaných a inteligentních mladých lidí to během lockdownu nevzdalo a dál se naplno věnovali tomu, co je baví. Maximálně využili všech šancí svoji práci prezentovat - třeba i virtuálně, formou online soutěží.  Základní umělecká škola Fryderyka Chopina na ocenění nominovala své dva žáky:

Maela Mikysku (hra na kytaru, třída T. Honzírka) a Jaroslava Skalku (třída Marie Skalkové), který získal ceny v oboru hra na klavír a na violoncello. O tom, že Jaroslav Skalka výborně zvládá oba nástroje, se mohli všichni přítomní přesvědčit, protože hrou na klavír i violoncello obohatil tento slavnostní okamžik. Záznam vystoupení si můžete poslechnout i Vy na https://youtu.be/JHDTQ4bWBFI