Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Rozmarýnek

Logo EU

iZUŠ

Okresní kolo soutěží žáků ZUŠ ve hře na dechové nástroje

Hráči na žesťové dechové nástroje soutěžili 4. března 2022 ve Františkových Lázních. ZUŠ Fryderyka Chopina na této soutěži reprezentovalo celkem 8Sebastian s žáků ze tříd Josefa Koreise, Karla Hovorky a Slavomíra Országha. Sebastian Cretan soutěžil na dva nástroje, takže naše škola byla v soutěži zastoupena devětkrát. V sedmi případech získali naši žáci 1. cenu, ve dvou 2. cenu. Vynikajícím úspěchem je dvojnásobné absolutní vítězství Sebastiana Cretana (žák ze třídy S. Országha), který získal v obou nástrojích nejvyšší bodový zisk ze 42 zúčastněných soutěžících. 

odkaz na vystoupení Sebastiana Cretana na pozoun https://www.youtube.com/watch?v=FS7IM_nARO0&list=PLCzCiEmyL3cvIX-Q_ra2N0DWd-rSJAZbx&index=5
9. března pořádala ZUŠ F.Chopina soutěž dřevěných dechových nástrojů. Na této soutěži reprezentovalo ZUŠ F. Chopina celkem 8 soutěžících ze tříd Petra Čecha, Lenky Čechové a Tomáše Sticha. Stejně jako u žesťů i ve dřevech jeden z žáků soutěžil ve dvou oborech (Tomáš Pospíšil-klarinet a saxofon), opět jsme měli devět zastoupení v soutěži. Do krajského kola postoupilo z prvního místa celkem 8 soutěžících a jeden žák získal druhou cenu.
Všem soutěžícím i jejich učitelům gratulujeme a držíme palklarinety saxofony porotace v krajských kolech národní soutěže žáků ZUŠ! 

fletniste s

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.