zobcové_flétny

Skřivánci v Karlových Varech

Jako v předešlém roce se i v tom letošním zúčastnily žákyně pěveckého oddělení každoročně se konající dětské pěvecké soutěžeskrivanek 23s “Karlovarský skřivánek“. Mladé zpěvačky ze tříd Izabely Tomiové a Dagmar Hladíkové Maria Ropaii, Eliška Malinovská, Anna Vlčková a Eliška Vlčková postoupily ze školního kola, které se uskutečnilo v pondělí 23. 1. 2023 v sále naší základní umělecké školy, a vydaly se v úterý 21. 2. do Karlových Varů reprezentovat školu v kole krajském. V nabité kategorii zpěváčků narozených po 31. 8. 2011, kteří se věnují studiu sólového zpěvu nebo hlasové výchovy, si zazpívalo celkem 28 dětí. Ze všech krásných výkonů porota vybrala a štědře udělila sedm čestných uznání, čtyři třetí místa, jedno druhé a dvě místa první. Do ZUŠ F. Chopina putuje čestné uznání pro Mariu Ropaii, třetí cenu získala Eliška Vlčková a krásné druhé místo obsadila v silné konkurenci Anna Vlčková. Z druhého a třetího místa žačky zároveň postupuj í do celostátního kola, ve kterém své pěvecké výkony porovnaj í 20.3. opět v Karlových Varech.
K hezkému výsledku žákyním i jejich vyučujícím gratulujeme, postupujícím zpěvačkám přejeme v celostátním kole hodně štěstí !