Korejs - průvod

Jarní koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek 2023

V sobotu 25. března od 15 hodin se do posledního místa zaplnilo Městské divadlo Mariánské Lázně. IMG 2448sTradiční „jarní koncert“ zde pořádal Dechový orchestr mladých s mažoretkami. V první části koncertu se představili především hudebníci. Po úvodní skladbě s mažoretkami přišly na řadu koncertní skladby se sólovými nástroji. Skladbu „Tři bratři“ věnoval skladatel Václav Vačkář pozounu, trubce a klarinetu. Sólových partů se ujali Vojtěch Starenko, Daniel Korec a Tadeáš Šorejs. Svoje dlouholeté muzikantské zkušenosti mohl Tadeáš Šorejs využít v další skladbě, kde dostal od dirigenta orchestru Josefa Koreise dirigentskou příležitost a svoje muzikantské dovednosti mohl předvést s taktovkou v ruce, což se mu podařilo. V další skladbě se ve skvělé formě předvedl tubista Filip Svoboda. Ve druhé části koncertu dostala větší prostor skupina mažoretek. V pestrém tanečním programu vystupovaly ty, které jsou členkami pohybové skupiny, ale příležitost dostal i dorost, který se na svoje angažmá připravuje pod vedením jedné ze zkušenějších mažoretek, studentky pedagogické fakulty Hany Hejlkové. Ve druhé části vystupovali také zpěváci – Vojtěch Knedlík. Miroslav Kiprý a Kristýna Šmejdová. Vedoucí a dirigent souboru Josef Koreis stejně jako vedoucí mažoretek Petra Koreisová slavili v uplynulých dnech významná životní jubilea, stejně jako bývalý dlouholetý dirigent orchestru Jaroslav Zíma. Proto muselo dojít i na osobní přání a gratulace. Celým koncertem posluchače provedli moderátoři Kamila Jozová a Michael Pecher.
Posluchači se v divadle na jarním koncertu dobře bavili. A tak nezbývá než manželům Koreisovým popřát do dalších let hodně zdraví a elánu do další práce !

-fotogalerie- -záznam koncertu-