Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Rozmarýnek

Za hodně peněz hodně muziky aneb Petrof v cílové rovince

Když mě kolegyně, klavíristka Marie Skalková, oslovila s myšlenkou zapojení naší školy do projektu „Piana do škol“,2023petrS ZUS 6865s souhlasil jsem. O projektu jsem od začátku věděl a myšlenka na nové koncertní křídlo se mi moc líbila. Přihlásili jsme se a splnili všechny potřebné podmínky. Museli jsme prokazovat výsledky školy za posledních deset let. Všechny vyhrané soutěže, koncerty se symfonickými orchestry, zahraniční zájezdy, naši absolventi na konzervatořích, to všechno se počítalo. Roli hrál také kompletní seznam nástrojů ve škole s datem pořízení a parametry našeho koncertního sálu. V České republice je 488 ZUŠ. Nebyl jsem tedy úplně přesvědčen o naší šanci uspět. O to víc mě proto překvapil telefonát z Rodinné nadace Karla Komárka o tom, že bychom mohli být vybráni, ovšem za předpokladu, že zapojíme mariánskolázeňskou veřejnost do sbírky na klavír. Podmínkou bylo vybrat půl milionu korun. To byl moment, kdy jsem opravdu váhal, protože všichni známe současnou ekonomickou situaci jak v rodinách, tak i ve firmách. Jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl v projektu pokračovat. Výsledkem je nejen krásné koncertní křídlo Petrof Breeze. Tento nástroj si pojedeme v nejbližších týdnech vybrat. Sbírka původně plánovaná do června je ukončena po dvou měsících. Ještě větším „dárkem“ pro mě je skvělý pocit sounáležitosti a podpory veřejnosti. To jsme jako učitelé intenzivně vnímali řadu týdnů. Nejvíce na koncertě „Splněný sen“, kterým jsme se chtěli sponzorům, přátelům školy i rodičům našich žáků odměnit za neuvěřitelně vstřícný postoj k uměleckému vzdělávání a k naší škole. Děkujeme a moc se těšíme na další krásnou spolupráci ! (fotogalerie - foto Petr Skalka, záznam koncertu - kamera Petr Kouba, střih Olimpiu Cretan)

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.