DOM_a_mažoretky

Dvě ceny z mezinárodní on-line hudební soutěže v Polsku pro Sebastiana Cretana

Nadace Life and Art se sídlem v polském Krakowě vypsala letos už pošesté mezinárodní hudební soutěž s názvem "Opus". Této soutěže se mohou zúčastnit hudebníci doIMG 7132 32 let bez rozdílu typu studované školy, soutěžící jsou rozděleni do nástrojových a věkových kategorií. Na této soutěži je zajímavé to, že se koná online. Účastníci zašlou nahrávku předepsaných parametrů a třicetičlenná mezinárodní porota, složená z předních sólistů a pedagogů, tyto nahrávky hodnotí a boduje. Podle počtu získaných bodů získá účastník své umístění. Této soutěže se letos zúčastnil i žák ZUŠ F. Chopina Sebastian Cretan, v obou svých oborech, které v ZUŠ navštěvuje: hra na pozoun a baryton. Sólista ze třídy S. Országha natočil se svým otcem a korepetitorem v jedné osobě O. Cretanem tedy dvě soutěžní nahrávky, které v polovině dubna zaslali na adresu této soutěže. Po pěti týdnech poslechů nahrávek soutěžících z 37 zemí světa, vydala mezinárodní porota 20.5. výsledkovou listinu. Ve hře na pozoun získal Sebastian skvělou 3. cenu. V oboru baryton získal jedno z nejvyšších bodových hodnocení vůbec a byla mu udělena 1. cena! Žák ZUŠ F. Chopina má tedy dvě ceny z mezinárodní soutěže pořádané v zahraničí. Gratulujeme !