tanečníci

Jaroslav Skalka získal dvě ceny v ústředním kole národní soutěže žáků ZUŠ

V letošním roce soutěžili v národní soutěži žáků ZUŠ kromě dalších oborů také klavíristé a hráči na smyčcové nástroje. V obou těchto kategoriích jsme měli své zástupce ze třídy klavíristky Marie Skalkové.Jar s Do ústředního kola soutěže na klavír postoupila Adriana Müllerová. Svoji pozici z Karlovarského kraje dokázala potvrdit a z ústředního kola soutěže v Praze si přivezla 3. cenu. Dalším zástupcem naší školy na této soutěži byl Jaroslav Skalka. Ten je již zkušeným hráčem na soutěžích, má za sebou řadu i mezinárodních úspěchů v podobě Adriana 1 of 1titulu laureáta a prvních cen. V ústředním kole klavírní soutěže získal druhou cenu. O několik dní později reprezentoval naši školu a Karlovarský kraj v ústředním kole soutěže ve hře na violoncello. Na této soutěži získal první cenu a zvláštní cenu poroty za mimořádný interpretační výkon. Poprvé v historii školy získal tedy jeden žák v jedné soutěži během jednoho roku dvě ceny ve zcela odlišných oborech. Gratulujeme!