Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

saxofony

Jaroslav Skalka získal dvě ceny v ústředním kole národní soutěže žáků ZUŠ

V letošním roce soutěžili v národní soutěži žáků ZUŠ kromě dalších oborů také klavíristé a hráči na smyčcové nástroje. V obou těchto kategoriích jsme měli své zástupce ze třídy klavíristky Marie Skalkové.Jar s Do ústředního kola soutěže na klavír postoupila Adriana Müllerová. Svoji pozici z Karlovarského kraje dokázala potvrdit a z ústředního kola soutěže v Praze si přivezla 3. cenu. Dalším zástupcem naší školy na této soutěži byl Jaroslav Skalka. Ten je již zkušeným hráčem na soutěžích, má za sebou řadu i mezinárodních úspěchů v podobě Adriana 1 of 1titulu laureáta a prvních cen. V ústředním kole klavírní soutěže získal druhou cenu. O několik dní později reprezentoval naši školu a Karlovarský kraj v ústředním kole soutěže ve hře na violoncello. Na této soutěži získal první cenu a zvláštní cenu poroty za mimořádný interpretační výkon. Poprvé v historii školy získal tedy jeden žák v jedné soutěži během jednoho roku dvě ceny ve zcela odlišných oborech. Gratulujeme!

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.