Divadlo

Významný úspěch trumpetisty Pavla Janečka

pavel_janecek.jpgAbsolvent ZUŠ Fryderyka Chopina Pavel Janeček dosáhl vynikajícího úspěchu v renomované rozhlasové soutěži Concertino Praga. Nejprve zvítězil v národní soutěži a mohl tak Českou republiku reprezentovat v Mezinárodní soutěži Concertino Praga 2008. V této soutěži opět skvěle obstál a získal druhou cenu.
Pavel Janeček je po Daliboru Pavlovicovi (který je nyní studentem  AMU v Praze) již druhým absolventem ZUŠ F.Chopina ze třídy Josefa Koreise, který dosáhl v Concertinu vynikajícího umístění. Pavel Janeček nyní studuje na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze. V ZUŠ F.Chopina je i v současnosti členem DOM a působí také v trumpetové sekci Velkého akordeonového orchestru.