Smrčková - soubor

Žáci ZUŠ slavili 200 let lázeňství v Mariánských Lázních

Více než dvanáctihodinový pořad pro obyvatele i návštěvníky Mariánských Lázní připravili žáci tanečního, hudebního a výtvarného oboru na neděli dixie.jpg25. 5. 2008. Zapojili se tak do oslav 200 let lázeňství ve městě. Program začal již po deváté hodině dopoledne vystoupením DOM s mažoretkami u hotelu Bohemia. Orchestr a mažoretky pak společně s posluchači vytvořili průvod, který prošel Hlavní třídou k budově ZUŠ. Zde krátce promluvil místostarosta  města pan Jiří Chval. Poté průvod pokračoval na kolonádu, kde se u Křížového pramene a  v orchestřišti rozběhl celodenní program. Posluchači a diváci se mohli během celého dne seznámit  se soubory, orchestry a sólisty školy. Výtvarné oddělení se prezentovalo „lázněmi věčného mládí“. Při této prezentaci docházelo k neopakovatelné komunikaci mezi žáky školy a zahraničními návštěvníky města. Další výtvarníci se spolu s rodiči věnovali malbě mariánskolázeňských motivů podle dobových obrázků. V podvečer se v kostele konal koncert varhanní, na kterém spoluúčinkovali flétnisté a zpěváci. Tento koncert byl věnován tepelskému opatu K. K. Reitenbergerovi, zakladateli Mariánských Lázní.
bici.jpgCelodenní hudební slavnost vyvrcholila  večerním programem na kolonádě, během něhož se účinkující v rychlém sledu střídali až do 21. hodiny. Nadšení diváci a posluchači vděčně sledovali program do poslední chvíle, k úspěchu celé akce přispělo také krásné počasí a hudební oslava sklidila pěkné ohlasy.                   - fotogalerie -