Canzona

Koncert pro děti a rodiče

Páteční večer, 12. prosince 2008, patřil slavnostnímu koncertu žáků naší školy, kteří měli tu možnost a mohli vystoupit jako sólisté za doprovodu Západočeského symfonického orchestru pod taktovkou pana Michaela Roháče. Tato spolupráce ZSO a Základní umělecké školy F. Chopina není pro zdejší posluchače žádnou novinkou. Naši žáci již několikrát jako sólisté na koncertech "Pro děti a rodiče", které symfonický orchestr pravidelně pořádá, vystoupili.

Že tento večer je věnován zejména dětem a rodičům - to bylo na první pohled do programu i do hlediště, zřejmé. Obecenstvo tvořily samé známé tváře - zkrátka rodinná atmosféra. Úvod patřil části symfonie Josefa Haydna zvaná "Medvěd" a pak již všichni čekali na prvního sólistu Patrika Černého ( třída Mgr. Petra Čecha), který na klarinet přednesl 3. větu (Rondo) z koncertu Antona Rösslera - Rosettiho. Příjemnou atmosféru pomohl vytvořit také pan dirigent, který mladé sólisty na pódiu vždy mile přivítal a představil publiku.

Od téhož skladatele pak posluchači vyslechli 3. větu (Rondo) flétnového koncertu D dur. Jako sólistka se představila Anna Bauerová ( třída Mgr. Lenky Čechové). Do třetice zaznělo Rondo g moll od Antonína Dvořáka, které v originálním znění patří violoncellu, a přednesl jej Václav Lídl ( třída Milana Hurtíka) na netradičním nástroji - basklarinetu.
Přestože pátečnímu večeru kralovaly dechové nástroje, tak ani klavíristé nepřišli zkrátka. Saint-Saënův Karneval zvířat bez pochyby všechny mladé klavíristy okouzlil.

Pro každého muzikanta je vystoupení se symfonickým orchestrem vždy velký svátek. Věříme, že dnešní podařené výkony sólistů, které za citlivého doprovodu symfonického orchestru přispěly ke krásné předvánoční atmosféře, budou inspirací pro další mladé hudebníky.

- fotogalerie -