Dixieland

Klávesové nástroje

Jaroslav Skalka získal 3. cenu na klavírní soutěži "Broumovská klávesa"

skalka klavirVe dnech 14. až 16.května 2021 proběhl již jedenáctý ročník mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa. Díky perfektní organizaci a pevné víře se podařilo soutěž zorganizovat prezenčně, což se téměř rovná malému zázraku. Každopádně je to jedna z prvních událostí, kde mladí hudebníci, kteří se během lockdownu stále poctivě připravovali, mohou své umění předvést naživo před publikem. Do čtyř soutežních kategorií se sjeli studenti hudebních škol a konzervatoří z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. V porotě Broumovské klávesy usedli naši přední klavíristé. Ředitel soutěže Ivo Kahánek (koncertní pianista, profesor AMU, předseda poroty Jan Simon (koncertní pianista), David Mareček (ředitel České filharmonie), Milan Langer a Eliška Novotná (profesoři konzervatoře). Porota ocenila soutěžící 1. - 3. místem, čestnýmbroumov skalka uznáním a diplomem za účast, přičemž v některých kategoriích první či druhá místa neudělila vůbec. Základní uměleckou školu Fryderyka Chopina reprezentoval Jaroslav Skalka (ze třídy Marie Skalkové), který si ze soutěže odnesl 3. místo. Gratulujeme!