Flétny - divadlo

Klávesové nástroje

Úspěšné finále pro Jaroslava Skalku

20210531 akordkvintI když tento školní rok byl poznamenán tvrdým lockdownem a distanční výukou, věřte, že pro mnoho dětí, tato situace nebyla příležitostí k nicnedělání. Naopak dokázaly tuto příležitost efektivně využít, třeba k rozvíjení svého talentu. Důkazem toho je mnoho uměleckých soutěží, které se uskutečnily během roku online formou a nyní již i formou prezenční. Hlad po živém vystoupení a kontaktu s publikem, je u řady dětí opravdu veliký – což dokazuje nebývalý zájem o hudební soutěže, jejichž úroveň prudce stoupá.
Pro našeho studenta, Jaroslava Skalku, žáka 4. třídy, to platí doslova dvojnásobně. Úspěšně reprezentoval naši školu hned ve dvou hudebních oborech – ve hře na klavír a ve hře na violoncello. První úspěch přišel 15. května 2021 na mezinárodní klavírní soutěži „Broumovská klávesa“, kde získal 3. cenu. 31. května 2021 získal 1. cenu s postupem do celostátního kola v krajském kole soutěžě smyčcových nástrojů Akordkvint. Následovala celostátní soutěž v Praze „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway“, která Járovi přinesla 3. cenu a nakonec 12. června získal 2. cenu na celostátní klavírní soutěži Prague Junior Note. Všechny tyto soutěže již mohly proběhnout prezenčně a věřte, že byly plné radosti, přátelství a krásné hudby, Kruh se uzavře20210612 steinway mezinárodní soutěží Gustav Mahler Prize piano competition, která probíhá online. Na výsledky si však musíme počkat až do 30. června.