Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

zobcové_flétny

Klávesové nástroje

Koncert ZSO se žáky ZUŠ

V pátek 10. listopadu vystoupili žáci ZUŠ na koncertu ZSO pojmenovaném „Vycházející hvězdy hudebního nebe“. Na tomto koncertě zastupovali ZUŠ FryderykaKlara 10 11 23s Chopina Sebastian Cretan hrou na pozoun a absolventka naší školy, v současnosti studentka Konzervatoře v Praze, klavíristka Klára Skalková. Sebastian Cretan hrál s nadhledem, publikum svým přirozeně muzikálním výkonem právem zaujal. Kláře Skalkové patřila druhá polovina koncertu. Čajkovského klavírní koncert je prubířským kamenem klavíristů, kteří se k tomuto Sebastian 10 11 23skoncertu s ohledem na jeho značnou obtížnost dostávají většinou až v daleko pozdějším věku. Klára předvedla skvělý temperamentní výkon, který publikum ocenilo potleskem ve stoje. Oběma zástupcům naší školy držíme palce a přejeme hodně štěstí v další hudební kariéře. (foto Jiří Pužej) záznam koncertu (Olimpiu Cretan)

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.