kytarový_soubor

Klávesové nástroje

Přehrávka klavírního oddělení aneb „Co hraju rád“

klaviristka_klaraZajímavou exkurzí do klavírních tříd byla přehrávka klavírního oddělení v úterý 11. května v sále ZUŠ.
Je velmi dobře, že se pravidelné přehrávky klavírního oddělení konají, a to hned ze dvou důvodů. Každý hudebník potřebuje konfrontovat svou práci s publikem. Teprve na podiu se projeví, jaký je skutečný stav dovedností a vývoje jednotlivých žáků. Zatímco zpěváci, hráči na smyčccové i dechové nástroje se brzy zapojují do školních souborů, klavíristé mají přece jen možnosti omezenější, proto jsou přehrávky a koncerty ve škole pro ně velmi důležité.
Druhým důvodem prospěšnosti je tematičnost přehrávek.  Děti jsou bez předsudků a záleží na učiteli, jestli dokáže zajímavým a přitažlivým způsobem rozšířit dětské obzory tak, aby se zorientovaly a dokázaly jednou  rozeznat brak od kvalitní hudby. Klavíristé měli pro své koncerty už různá temata. Poslední přehrávka nesla název „Co hraju rád“. Bylo tedy zajímavé sledovat, co se kterému pianistovi líbí. - fotogalerie-