Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

pochod_v_parku

Logo EU

iZUŠ

Jarní koncert DOM a mažoretek 26. 3. 2022

Po dlouhých třech letech se v sobotu 26. března v Městském divadle Mariánské Lázně mohl uskutečnit koncert Dechového orchestru s mažoretkami. Nadom22 rozdíl od dalších hudebních souborů mohl naštěstí největší hudební soubor školy i v problematických časech koronaviru a omezení vystupovat. To zejména proto, že tradičně hrává i mimo uzavřené prostory a koncertní sály. Přesto návrat do divadla po třech letech byl sváteční záležitostí. A to nejen pro členy orchestru a mažoretky, ale také pro jejich vedoucí a především pro publikum, které do posledních míst zaplnilo hlediště i balkony Městského divadla.
Program byl rozdělen na dvě části. V první se orchestr prezentoval koncertním programem. Publikum zaujal sólista – klavírista Sebastian Cretan. Vzhledem k svému věku nebyl sólista za klavírem možná z parteru úplně dobře vidět, ale slyšet určitě ano. Publikum zaujal slavnou Bohemian Rhapsody, kterou pro tento koncert pro orchestr se sólovým klavírem znamenitě upravil sólistův otec Olimpiu Cretan.
V druhé části se do akce naplno zapojila skupina mažoretek. Došlo také na opožděné blahopřání bývalé vedoucí této skupiny, paní Elišce Sudové. V programu se představili také další sólisté - zpěváci Zeinu Umer, Michael Pecher a Vojtěch Knedlík a zpěvačky Kristýna Šmejdová, Anna Mudrová a Anna Rybárová. Ačkoliv program koncertu byl rozsáhlý, rychle uplynul. Nezbývá než si přát neustálý dostatek pilných a pracovitých žáků ochotných smysluplně pracovat na sobě i pro další budoucnost DOM, tělesa, které letos dovrší úctyhodných 53 let své existence. -fotogalerie-   odkaz na záznam koncertudom mazoretky22