Canzona

Kolonáda plná hudby, zpěvu a tance 2022

zls 2022sNeděle 15. května patřila na kolonádě žákům a učitelům ZUŠ Fryderyka Chopina. Po třech letech bylo možné zahájit lázeňskou sezonu v Mariánských Lázních tak, jak už dlouho bývalo dobrým zvykem. Poprvé se na oslavách zahájení sezony ve velkém rozsahu ZUŠ podílela v roce 2008, kdy Mariánské Lázně slavily dvousté výročí svého založení. Z „Kolonády plné hudby, zpěvu a tance“ se stala tradice, kterou přerušila v roce 2020 pandemie covidu. Slavnostní zahájení sezóny v letošním roce proto bylo opravdovým svátkem, účinkujícím přálo i počasí. Kromě Dechového orchestru mladých s mažoretkami (um. ved. Josef a Petra Koreisovi) a Rozmarýnku (um. ved. Slavomír Országh, Lenka Gaierová a Irena André) vystoupily také jazzové soubory NBS a EJO (um. ved. Tomáš Stich). Městem prošel průvod k důležitému svátku - ke Dni rodiny, který se slaví právě 15. května. Tento průvod vedl DOM s mažoretkami. Svoje výtvarné dovednosti mohly děti vyzkoušet na kolonádě, kde pro ně výtvarný workshop pořádaly výtvarnice pod vedením Kristýny Harantové. O představení souborů účinkujících na kolonádě se postarali žáci a žákyně literárně dramatického oboru pod vedením Aleny Hálové.
Nezbývá než si přát, aby celá letošní sezona vyšla tak hezky, jako samotné zahájení. Mariánské Lázně to opravdu potřebují !!! - fotogalerie-