Smrčková - soubor

Rozmarýnek

Zájezd folklorního souboru Rozmarýnek na mezinárodní folklorní festival Itálie- Lido si Jesolo

r3s

Po delší odmlce,způsobenou covidem, jsme 7.6.2023 v pozdních večerních hodinách se souborem vyrazili od ZUŠ směr Itálie. Cesta trvala i s přestávkami 12 hodin a proběhla bez komplikací. A tak jsme druhý den před polednem mohli vystoupit před námi již známým ( bydleli jsme zde již v roce 2019) hotelem Rosmary v malebném přímořském letovisku Lido di Jesolo. Mezinárodní festival se konal přímo v městěčku ve večerních hodinách a zúčastnilo se jej celkem 6 souborů , Majorette “ Magic stars” Jesolo,Valašský soubor písní a tanců Besky Zubří, dva turecké soubory, polský soubor Modraki ( ti s námi bydleli na hotelu), a náš Rozmarýnek. Nechyběl ani oblíbený průvod souborů, který šel přes dlouhou pěší zónu, lemovanou spoustou obchůdků a restaurací. Okolo přihlížející lidé vítali procházející soubory, občas bylo možné zaslechnout i náš mateřský jazyk ( bylo moc milé, jak se k nám krajané hrdě hlásili ).
Samotné představení a vystoupení jednotlivých souborů se konalo na malém náměstíčku, kde bylo připravené velké podium. Chvilku to sice vypadalo, že bude bouřka, dokonce i trochu poprchávalo, ale nakonec se vše obešlo bez větších komplikací.
Všechny soubory představily krásu, rozmanitost a jedinečnost folkloru své země. Náš Rozmarýnek se moc líbil a byl za své vystoupení oceněn bouřlivým potleskem. Po vystoupení, při závěrečné ceremonii, jsme předali dárky pořadatelů a ostatním souborům ( s některými se nám dokonce podařilo navázat během pobytu přátelství a vyměnit si různé zkušennosti). Rozmarýnek skvěle prezentoval nejen naší uměleckou školu a rodné město, ale také kulturu naší země.
Co říct závěrem ? Itálii jsme si moc užili, načerpali nové zkušennosti a zážitky, poznali nové lidi. Veliké poděkování patří vedoucímu souboru Slavomíru Országhovi, který vše zařídil, ale hlavně ZUŠ Fryderyka Chopina a našim sponzorům, bez kterých by se zájezd vůbec neuskutečnil.

Na zájezdě soubor vedli Slavomír Országh a Lenka Gaierová. r1s
Logo MLsNaši sponzoři:
Město Mariánské Lázně
Ensanahotels a.s.
Stáčírna minerální vody Mariánské Lázně BHMW a.s.