Kytary

Jazzové kombo

ZUŠ F. Chopina pořádala krajskou soutěž orchestrů

EJO Stich s

V sobotu 13. dubna pořádala ZUŠ Fryderyka Chopina krajské kolo soutěže orchestrů. Zúčastnilo se jí celkem 7 souborů ze škol v Karlovarském kraji. V kategorii dechových orchestrů získal 1. cenu Dechový orchestr mladých ZUŠ Fryderyka Chopina s dirigentem Josefem Koreisem. V kategorii jazzových a tanečních orchestrů vybrala porota k postupu do ústředního kola v Litvínově dva soubory: Big Band Šmeralka ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary a EJO-elementární jazzový orchestr ze ZUŠ F. Chopina vedený Tomášem Stichem. Ústřední kolo orchestrální soutěže se koná 8. června v Litvínově. Našim zástupcům přejeme na celostátní soutěži hodně úspěchů! Poděkování za podporu patří vedení ZŠ JIH, k pořádání soutěže jsme díky paní ředitelce Baumgartnerové mohli využít pro tento účel ideální divadelní sál ZŠ.