Rozmarýnek
Vážení rodiče, nařízením vlády přecházíme od středy 14. října na distanční výuku. Vzniklá situace nás velice mrzí a nemůžeme ji žádným způsobem ovlivnit. Nezbývá, než si přát, abychom se po podzimních prázdninách mohli vrátit k normální výuce. Jednotliví vyučující se dětem budou věnovat v rámci distanční výuky.

 

 

 

 

 

19. června ukončili studium hudby v naší škole absolventským koncertem dva výjimeční žáci z mé třídy – Lenka Hůrková a Tadeáš Šorejs. Oba naší školu navštěvovali od roku 2006. Za 13 let dosáhli IMG 7446řady krásných úspěchů a odvedli kus poctivé muzikantské práce v různých školních souborech. Oba získali opakovaně ceny v ústředních kolech, a to jak v sólové, tak v komorní hře i jako členové úspěšných souborů. Lenka Hůrková se kromě klarinetu velmi úspěšně a řadu let věnovala také kytaře a zobcovým flétnám. Tadeáš Šorejs kromě klarinetu hraje také na saxofon. Kromě cen na soutěžích svoji kariéru ve škole ukončil jako jeden z klarinetistů ve výběru do České filharmonie. V absolventském koncertu předvedli Lenka i Tadeáš publiku své schopnosti jak v sólových koncertech (Kramář, Weber, Vaňhal), tak i v komorní hře (Händel, Smetana). O výbornou klavírní spolupráci se postarala Jitka Zábranová, v klarinetovém kvartetu kromě absolventů hráli Stanislav Knaizl a Petr Čech. Oba absolventi byli zejména v posledních létech nepřehlédnutelnými lídry souborů a fungovali také jako vzor pro mladší žáky. Proto doufám, že se brzy objeví další podobné osobnosti mezi našimi žáky. fotogalerie- foto Martina Voříšková