Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Smrčková - soubor

Absolventský koncert výjimečných žáků

19. června ukončili studium hudby v naší škole absolventským koncertem dva výjimeční žáci z mé třídy – Lenka Hůrková a Tadeáš Šorejs. Oba naší školu navštěvovali od roku 2006. Za 13 let dosáhli IMG 7446řady krásných úspěchů a odvedli kus poctivé muzikantské práce v různých školních souborech. Oba získali opakovaně ceny v ústředních kolech, a to jak v sólové, tak v komorní hře i jako členové úspěšných souborů. Lenka Hůrková se kromě klarinetu velmi úspěšně a řadu let věnovala také kytaře a zobcovým flétnám. Tadeáš Šorejs kromě klarinetu hraje také na saxofon. Kromě cen na soutěžích svoji kariéru ve škole ukončil jako jeden z klarinetistů ve výběru do České filharmonie. V absolventském koncertu předvedli Lenka i Tadeáš publiku své schopnosti jak v sólových koncertech (Kramář, Weber, Vaňhal), tak i v komorní hře (Händel, Smetana). O výbornou klavírní spolupráci se postarala Jitka Zábranová, v klarinetovém kvartetu kromě absolventů hráli Stanislav Knaizl a Petr Čech. Oba absolventi byli zejména v posledních létech nepřehlédnutelnými lídry souborů a fungovali také jako vzor pro mladší žáky. Proto doufám, že se brzy objeví další podobné osobnosti mezi našimi žáky. fotogalerie- foto Martina Voříšková

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.