Korejs - průvod

Soutěž mladých kytaristů - Praguitarra 2020

Dne 29. února 2020 pořádala Konzervatoř v Teplicích „Soutěžní přehlídku mladých talentů hry na kytaru“. V hudebním sále konzervatoře se porotě složenéIMG 5349 z pedagogů teplické konzervatoře představili dva žáci ze třídy Tima Honzírka ze ZUŠ F. Chopina v Mariánských Lázních: Marek Brštiak a Mael Mikyska. Oba porotu zaujali a získali ocenění za mimořádný soutěžní výkon. S velkým úspěchem skončila pro kytaristy soutěž s mezinárodní účastí „PRAGuitarra clásica“, pořádaná pod záštitou profesora Štěpána Raka. V letošním roce se konala ve dnech 5. - 7. března. Mezi osmdesáti mladými kytaristy se soutěže účastnili tři žáci ze třídy Tima Honzírka. V koncertním sále Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy se porotě složené z profesorů z HAMU a konzervatoří představil v 0. kategorii Mael Mikyska, v I. kategorii Michal Strnad a ve II. kategorii Marek Brštiak. Všichni tři získali za své výkony v silné konkurenci ocenění: Marek Brštiak čestné uznání, Michal Strnad 2. místo, Mael Mikyska 1. místo a cenu publika. Svým umístěním byl Mael Mikyska zařazen také do programu „Koncertu vítězů“, během kterého poslední den soutěže společně s vítězi ostatních čtyř kategorií zahrál publiku svůj soutěžní repertoár.
Všem soutěžícím i jejich učiteli k vynikajícím výsledkům gratulujeme !!!