Korejs - průvod
Od 11. 3. 2020 je zrušena do odvolání výuka v ZUŠ F. Chopina. Zrušeny jsou také koncerty, soutěže a veřejná vystoupení. Na webu a v iZUŠ jsou již uvedeny některé náhradní termíny, věříme, že v dubnu se již akce uskuteční. Připravujeme dálkovou formu výuky, podrobnosti příští týden. Prosíme rodiče našich žáků o sledování webových stránek školy a iZUŠ .

Jaroslav SkalkaV pátek 6. března se do Františkových Lázní sjeli účastníci okresního kola soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje. Na tuto soutěž vyslala ZUŠ F. Chopina pět svých zástupců. Obstáli výborně: Houslista Štěpán Koranda získal 3. cenu, houslistky Klára Štefanská, Mia Malůšková a Klaudie Skalková získaly ve svých kategoriích 1. ceny a postoupily do krajského kola soutěže. Největší úspěch si zaslouženě připsal violoncellista Jaroslav Skalka – nejenže získal 1. cenu a postup do kraje, ale maximálním bodovým ziskem 25 bodů od všech porotců se stal absolutním vítězem celé soutěže. Všem úspěšným soutěžícím i jejich učitelům gratulujeme !!!

ZUŠ Fryderyka Chopina má svá „želízka“ i v dalších soutěžích, které byly prozatím odloženy. Nezbývá než si přát šťastné vyřešení současné situace a návrat k normálnímu životu.