Dechy -kostel ang.

Scénický tanec

IMG_3141Žáci tanečního oddělení se během tohoto školního roku zúčastnili dvou celostátních postupových přehlídek scénického tance.

31. března se žáci 6. a 7. ročníku tanečního oddělení zúčastnili Krajské postupové přehlídky dětských skupin scénického tance v Horním Slavkově s choreografií „Bubnování“.

Akce v Horním Slavkově byla jednou z dvanácti přehlídek, které se konaly po celé ČR a z nichž byly vybírány choreografie pro postup na celostátní přehlídku „Kutná Hora 2011“.

Organizace NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu)- ARTAMA každoročně organizuje nejen krajská kola a celostátní kolo přehlídky dětských skupin scénického tance (věk účastníků je mezi 6 a 14 lety). NIPOS- ARTAMA organizuje každoročně obdobnou akci také pro ne-profesionální tanečníky starší 15 let: Postupovou přehlídku scénického tance mládeže a dospělých „Tanec, tanec“.

14. května se konalo krajské kolo postupové přehlídky „Tanec, tanec 2011“ v Městském divadle v Karlových Varech, které se účastnilo celkem 14 choreografií ze škol v Karlových Varech, Chodově, Tachově, Sokolově, Habartově, Horním Slavkově a Mariánských Lázní.

Z tanečního oddělení naší ZUŠ se přehlídky zúčastnila choreografie „Světy ve světě“, kterou tančilo 5 žákyň II. cyklu tanečního oddělení (Lucie Hajíčková, Denisa a Nikola Heřmanovy, Michaela Tesáková a Nikola Turková).

Diváci měli možnost vidět tuto choreografii 9. května 2011 v rámci koncertu v Městském divadle Mariánské Lázně.

Odborná porota v Karlových Varech této choreografii udělila ocenění za „různorodost využití hudebního doprovodu“.