Kytary

Jarní koncert DOM a mažoretek 2013

V sobotu 16. března v 15 hodin odpoledne se Městské divadlo zcela zaplnilo diváky a posluchačiIMG 9370 z řad rodičů a přátel ZUŠ F.Chopina, značnou část publika tvořili také návštěvníci města a lázeňští hosté. Na svém pravidelném jarním koncertě vystupoval Dechový orchestr mladých s mažoretkami. Jako sólisté se představili zpěváci Vojtěch Pták a Markéta Vanišová. V první polovině přišla také řada na gratulaci k 75. narozeninám bývalému dlouholetému dirigentovi Jaroslavu Zímovi, kterému patřila Zbraslavská polka od Jaromíra Vejvody. Velký ohlas vzbudila tato píseň s textem „už kamarádi pomalu stárnem“ v podání nejmladších trumpetistů orchestru.
Ve druhé polovině koncertu kromě mažoretek vystoupily také další žákyně tanečního oddělení ze třídy Nely Výborné v taneční choreografii nazvané Pásmo. Spolu s tanečnicemi se sólově i pohybově předvedlo kvarteto pozounistů Karel Bystřický, Vojtěch Škrla, Vojtěch Knedlík a Vojtěch Pták. Na řadu přišla také další gratulace - svému kapelníkovi Josefu Koreisovi ke kulatým narozeninám popřáli členové DOM. Celým programem posluchače provedla výborně připravená dvojice moderátorek koncertu – nejvyšší mažoretka Nikola Turková a nejmladší členka orchestru Natálie Vegnerová. Za invenci a smysl pro humor při sestavování programu koncertu patří poděkování vedoucí mažoretek a učitelce tanečního oddělení Nele Výborné a vedoucímu DOM Josefu Koreisovi. - fotogalerie -